Szalai László

Szalai László a Magyarországi Református Egyház delegáltja

Szalai László ny. lelkipásztor
a Magyarországi Református Egyház delegáltja

 

1951-ben születtem a Szabolcs – Szatmár Bereg megyei Mérvállajon. A Debreceni Református Kollégium Gimnáziumában érettségiztem, és ugyanitt szereztem lelkészi diplomát a Teológiai Akadémián. A szülői házból hozott, majd a Református Kollégiumban csiszolódó, a szeretetre épülő, az értékek megőrzése, gyarapítása, továbbadása fontos, meghatározó volt egész életemben. Ezek mentén ezekből táplálkozva végeztem egyházi, gyülekezeti világi közéleti munkámat.

A Fehérgyarmati Református Egyházközség Lelkipásztora voltam nyugdíjba vonulásomig 2014. augusztus 31-ig. Ahol módomban állt, hogy templomot építhettem, emlékműveket (56-os, Trianoni, Magyar Református Egység emlékműveit, valamint Károlyi Gáspár mellszobrát) állíthattam fel Isten dicsőségére és Fehérgyarmat város gyarapodására. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának három cikluson át voltam tagja. Az utolsó hat évben a Zsinati Kommunikációs Bizottság Elnökeként tevékenykedhettem. A Tiszántúli Református Egyházkerület Közgyűlésének választott tagja voltam ciklusokon át. A Debreceni Református Hittudományi Egyetemen szakoktatóként is teljesítettem szolgálatot. Az Egyetemes Magyar Református Zsinat tagja voltam.

Öt ciklusban vettem részt Fehérgyarmat város vezetésében, az utolsó négy évben alpolgármesterként. A Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Közgyűlésnek két ízben is tagja voltam. Fehérgyarmat városa díszpolgárrá választott 2007-ben és 2011. augusztus 20-án kaptam meg a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét.

Munkámat szolgálatomat a fenti ige szellemében végeztem „Ki milyen lelki ajándékot kapott, úgy szolgáljatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfára.” /1Pét. 4:10/

Szolgálatnak tekintem a Közszolgálati Testületbe való delegálásomat is. Ezt a feladatot a Közszolgálati Kódexben leírtak szellemében kívánom végezni egyházunk és magyar nemzetünk javára. „A közszolgálati médiaszolgáltatók műsorszámait a világnézeti és a vallási meggyőződés iránti tiszteletnek és türelemnek kell jellemeznie. A vallási jelképek és értékek felhasználása, idézése a műsorszámokban nem történhet sértő módon. A vallási hitéleti műsorok – ideértve a szertartások közvetítését is – nem irányulhatnak közvetlenül más egyház, továbbá más vallási vagy világnézeti meggyőződés ellen. Törekedni kell arra, hogy a vallási és hitéleti műsorszámok készítése és műsorszerkezetben való elhelyezése összhangban álljon a vallási közösségek szempontjaival, hagyományaival.